Departamenti i Gazetarisë & Komunikimit pjesë e takimit final të Projektit Fakespotting Erasmus+ në Universitetin e Bolonjës në Itali

Anëtarë të grupit të punës të Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit (DGK) morën pjesë në takimin final të projektit Fakespotting Erasmus+ organizuar në Universitetin...
spot_img

Master Profesional në Gazetari Investigative

Programi një vjeçar “Master profesional” në “Gazetari Investigative” aftëson studentë e gazetarë në teknikat e investigimit, intervistimit, kërkimit dhe përpunimit të informacionit on dhe off line me qëllim publikimin e një raportimi shumë më cilësor e të thelluar.

Investigim

Riatdhesimi i kufomave, 5900 arkivole nga viti 1992. Rribursimi nga shteti me tarifa qesharake

Nga Irena Patriku “67-vjeçarja… u nis para 6 muajsh për të takuar fëmijët e saj në Itali. Por  nuk arriti dot të  çmallej me ta....

Viktimat në “uzinën e vdekjes”! Rrëfimi i të mbijetuarës Lefteri Dedja: “Në uzinën e Koksit punëtorët vdisnin si pulat”

Nga Armalda Nuhu Teksa ngjit shkallët e katit të dytë ku ndodhët zyra e mikeve të saj, i bllokohet frymëmarrja, ndaj ndalet disa herë për...

Fiqtë e famshëm të Beratit drejt zhdukjes! Fermerët asnjë mbështetje nga shteti

Nga Irena Patriku Blloku më i madh i fikut në rajon, Uznovë, po shkon drejt zhdukjes. Fermerët janë duke e zëvendësuar në masë kulturën e...

MEDIALAB

vezhgim

Linja e “Qytet Studentit” probleme me transportin publik, qytetarët presin 1 orë në stacione për autobusin

Nga Sibora Demaj - Studente e gazetarisë Transporti publik në kryeqytet ka probleme të ndryshme, një ndër linjat e cila ka probleme është linja Vilat...

Liqeni i Komanit, perla natyrore e mbuluar nga mbetjet në prag të sezonit turistik

Nga Klevisa Gjika Ndodhemi në liqenin e Komanit, i cili gjithmonë përmendet për bukuritë natyrore që ka, por në fakt kohët e fundit është kthyer...

Pandemia tronditi turizmin, Memoriali i Skënderbeut në Lezhë pësoi rënie me 90% të vizitorëve

Nga Iris Gjoka Para pandemisë për të vizituar vendvarrimin e Skënderbeut mjaftonte një biletë 200 lekë të reja. Sot pas pandemisë vendi qëndron akoma i...

Fiskalizimi, kostot e larta për biznesin e vogël

Nga Klarisa Rrushi Nga 1 shtatori i këtij viti, edhe blerja me e vogël, ajo e një buke apo dhe vetëm e një orbiti do...

Njoftimet e fundit ⇢

Informohu i pari

Merrni artikujt e përzgjedhur në celularin tuaj

Video dhe foto ekskluzive

Raportime sipas qasjes së studentëve

Vëzhgime dhe investigime

Me abonimin tuaj merrni aksesin e plotë të arkives së artikujve dhe produksioneve tona multimediale

Më të lexuarat

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

profil